Estetik diş hekimliği

Nedir ?

Kişinin yüz ölçüleri ve hatları ile tamamen uyumlu olarak dişlerin, diş etlerinin, ağız dudak ve çevresinin doğal, simetrik, canlı, orantılı bir görünümünü elde edebilmek için gerekli tedavi yöntemlerinin bir arada uygulanmasıdır.

Gülüş Estetiği Tedavi Yöntemleri

Estetik doğal görünümlü adeziv dolgu sistemleri
Diş beyazlatma
Periodontoloji
Ağız, diş ve çene cerrahisi
Implant
Ortodonti (diş teli tedavisi)
Estetik kaplamalari

Estetik ve Doğal Görünümlü Dişler

İstenilen renk ve boyutta sağlıklı diş etleri, diş ve diş eti oran uyumu ve estetiği, güzel bir gülümseme yani gülüş estetiğidir.
Gülüş estetiği: Kişinin gülüş anındaki genel yüz şekli, dudak-yanak-dişler ve diş etlerinin birbirleri ile olan ilişki ve oranlarında ideal görünümü yakalamaya yönelik kişiye özel yaptığımız bir kayıt ve tasarımdır. Bu tasarımda amacımız, estetik görüntüyü bozan durumu tespit edip, kişinin beklentileri doğrultusunda çeşitli estetik diş hekimliği uygulamaları ile istediğimiz güzel ve estetik bir gülüşü oluşturmaktır. Güzel/estetik bir gülüş için öncelikle yüz biçiminizle ,dudak yapınız ve şeklinizle uyumlu diş etlerine ve dişlere sahip olmanız gerekir. Gülüş dizaynı, size kişisel özellikleriniz ve isteklerinizle doğallık ve fonksiyonu birleştirerek yüzününüze en uygun ideal gülümsemeyi oluşturmak için vardır.