porselen_dis_kaplama

Nedir ?

Metal altyapılı porselen diş hekimliğinde kullanılmak üzere üretilmiş olan çeşitli metal alaşımlarının porselenin altına altyapı olarak kullanıldığı kaplama türüdür. Bu metaller diş ve diş eti dokularıyla uyumlu oldukça dayanıklı standart metal alaşımdır.

Uygulama Alanları

Metal altyapılı porselen diş hekimliğinde sabit diş protez gereken hemen her durumda en yaygın olarak kullanılan diş protez turudur.

Uygulama

Avantajları

Metal altyapılı Porselen Dezavantajları

Süre

Metal altyapılı porselen tedavisinde 3 üyeye kadar uygulamalar için ortalama 3,4 seans ve 9,10 gün süreye ihtiyaç vardır.

Metal altyapılı porselen tedavisinde tedavisinde üye sayısı arrtıkça dişin hazırlanma süresi artar, örneğin 3 üye için dişin hazırlanması 1 seans sürerken, 10 üye için bu süre 3 seansa çıkacaktır. diğer aşamalar aynı kalacağı için toplam tedavi seans sayısı 2 seans artmış olacaktır. Toplam tedavi seans sayısı 6 , gün sayısı 12-13 civarına çıkacaktır.

Diş Protez yapılacak dişlerde kanal tedavisi ve kapsamlı diş eti tedavisi gerektiği durumunda süre bir kaç seans daha uzayabilir.

Başarı

Metal altyapılı Porselen Diş Fiyatları

Metal altyapılı porselen diş fiyatları diğer estetik diş kaplama fiyatlarına göre daha uygun düzeydedir. metal altyapılı porselen diş fiyatları hakkında bilgi alabilmek için bizi arayabilir ya da aşağıdaki tedavi formunu doldurabilirsiniz.